vajinismus tedavisi ankara fiyatları

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken tek sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret büyük cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini birlikte tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye pürüz olması ile oluşan, ruhsal kökenli sadece cinsî işlev bozukluğudur. Kadın eşeysel bağlantı sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada bir kez engel varmışçasına kasarak ilişkiye mânia olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit doğal sebebi olduğuna, fakat altta yatan ruhsal sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna gösterge ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel bağ sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hem de basamak parmaklarına büyüklüğünde yaygın bir şekilde görülebilir. Tüm bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel bağ ile alakadar yerleşmiş bazı olumsuz düşünceler yüzünden kadın, temas sırasında eşine müsaade veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla birleşik ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya tarik açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok zatî ancak konuşmada olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin evlat konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle tek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu maksadıyla bir hayli referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı devir geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir yalnız dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu nadiren okunuşu fiziki yetişmek neredeyse ikiye ayrılabilir. Nadir fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bakirlik zarının kutsal olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bikir zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı eşeysel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli stratejik nedenlerdir. Ülkemizde toy kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, çok gereğinden zaviye çekeceği, fazla aşkın kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler göre olduğu, seksüel ezgi duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, ilişki okunuşu evlilik problemleri, eşe karşıt duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz ya da vajinismus tedavisi ankara tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle tam gelmek gibi müteaddit ruhsal sorunlara oluşturan olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara fiyatları”

Leave a Reply

Gravatar